Przepis na czekoladki domowej roboty – idealny pomysł na prezent!

0

Trzeba przyznać, że czekolada to jest idealny jako prezent na urodziny, imieniny, dzień babcia i dziadka, czy też walentynki, a nawet dzień mamy, który niby dopiero w maju – czyli zanim się nie obejrzymy. Poza tym czekolada przeszła proces kreatywnej obróbki!!! Poniżej znajdziesz krótki przepis oraz poradnik, dotyczący tego jak należy przygotować pyszne czekoladki domowej roboty. Przeczytaj go koniecznie!

Niezbędne rzeczy, które będą Ci potrzebne do przygotowania wyśmienitego deseru, jakim są pyszne czekoladki domowej roboty!!!
Zanim zabierzesz się za przygotowanie deseru, jakim są pyszne czekoladki domowej roboty to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie rzeczy. Przede wszystkim w Twojej kuchni nie może zabraknąć takich produktów jak: silikonowe foremki – małe serca oraz większe serca, małe papilotki, plastikowe łyżeczki oraz ulubiona czekolada (biała, gorzka lub mleczna). Poza tym koniecznie powinieneś zaopatrzyć się także w: posypki do deserów, ulubione bakalie oraz ulubione dodatki do czekolady. Gdy zaopatrzysz się w niezbędne rzeczy pora zabrać się za przygotowanie pysznych czekoladek domowej roboty!!

Przygotowanie deseru, jakim są pyszne czekoladki domowej roboty!!!
Przede wszystkim cały trik w wykonaniu takiego prezentu polega na tym, że ulubionej czekoladzie możemy nadać ciekawy kształt, zrobić z niej czekoladki, dodać jeszcze fajniejsze dodatki i pięknie udekorować. Przede wszystkim, wystarczy połamać czekoladę na małe kawałki, a następnie rozpuścić w kąpieli wodnej (lub w mikrofali). Tak przygotowaną czekoladę przelewamy do wybranych foremek: np. silikonowa foremka z małymi serduszkami, pojedyncze, silikonowe serca, malutkie papilotki. Oczywiście dodatki lub dekoracje można położyć na dno, a następnie zalać je czekoladą lub odwrotnie: najpierw czekolada, a następnie dodatki. Potem, na koniec wkładamy wszystko do lodówki, żeby czekolada dobrze zastygła. Trzeba przyznać, że nasze serduszka z bakaliami to prezent dla babci, dla której gorzka czekolada i dużo orzechów to połączenie idealne. Potem gotowy produkt można włożyć do drewnianych pudełek, w których zwykle można kupić suszone figi i morele. Resztę czekoladek można zjeść samemu lub z rodziną.

Czekoladowe łyżeczki
Generalnie rzecz ujmując czekoladę można również wylać na plastikowe łyżeczki i posypać wybranymi dodatkami. Chodzi oto, że na łyżeczce wiążemy kokardkę ze wstążeczki i zapakowujemy w celofan. Poza tym, innym pomysłem jest wykonanie z kubeczka doniczki. Otóż w tym celu trzeba włożyć do środka kuchenną gąbkę, w której wycinasz dziurki. Potem na wierzch dodajesz bibułę, a sam kubeczek obklejasz naklejkami w serduszka. I gotowe! Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *