Najsłynniejsze słodycze świata. Przegląd nie tylko dla łasuchów!

0

Lubisz słodycze? Pytanie jest retoryczne, ponieważ wiadomo, że wszyscy je kochają. Bardzo trudno jest znaleźć osobę, która po tym jak zaproponujesz jej cos słodkiego powie Ci, że nie lubi słodyczy. Kochamy słodycze bez względu na to ile mamy lat, skąd pochodzimy i jak wyglądamy. Mimo iż większości wydaje się, że słodycze są głównie przypisywane dzieciom, to dorośli także je kochają. Słodki smak jest nam bliski pod każdą postacią. W każdym kraju słodycze są uwielbiane, chociaż niekiedy mają całkowicie inne postacie.
W każdej ze stron świata słodycze są inne i mają indywidualny smak. Tak samo jak każdy kraj tak i każdy region ma swoje upodobania i tradycję . Jak to wygląda w każdym z krajów od Afryki do Azji? Przekonajmy się.

Afryka
Jest to kraj egzotyczny, a więc i takich potraw oczekujemy. Jednak tamtejsze zwyczaje do nas nie docierają ponieważ zwykle inspiracje czerpiemy z innych regionów świata. Wiemy na pewno , że potrawy są tam różnorodne i pikantne, ale jak wyglądają słodycze? Najczęściej mają one korzenny smak. Deser zwiera nie tylko owoce, ale także baklawę. Co to takiego? Jest to potrawa, która pochodzi z Afryki, ale popularna stała się także na Wschodzie. Jest to ciastko listkowe, które możemy kupić w markecie jako filo. Przekładane jest ono masą z orzechami i miodem , a następnie zapieka. Następnie polewa się kawałki lukrem. Sama słodycz. Bardzo interesującą łąkocią Afrykańską są także rogi gazeli. Są to prościej mówiąc rogaliki z nadzieniem migdałowym.

Popularne słodkość
Europa jest bardzo bogata w desery, ponieważ ludzie stąd kochają słodkości. Stąd także pochodzi crème brûlée, tiramisu czy panna cotta. Wdzięcznym i ciekawym deserem jest – melba. Zawdzięczamy go Nellie Melba. Jest to śpiewaczka, która karierę robiła w drugiej połowie XIX w. Jej mąż był bardzo bogaty i w londyńskim hotelu na jej cześć wydał przyjęcie. Kucharz , który został sprowadzony wymyślił specjalnie dla śpiewaczki deser. Są to brzoskwinie gotowane w waniliowym syropie i położone na lodach waniliowych, a całość polana jest galaretka malinową.

Kolorowa Azja
Azja jest tak różnorodna, a jej smaków nie da się określić jednym słowem.  Jest to bardzo intensywny kontynent o intensywnych i słodkich smakach. Słodycze tamtego regiony nas zaczarują, ponieważ istnieją tam połączenia smaków o których nawet nie marzyliśmy. Bardzo interesujące pod tym względem są słodycze w Japonii. Są niezwykle pyszne i podane z pomysłem. Popularny jest tam Youkan. W domowej kuchni ciężko go przygotować z powodu braku składników. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *