Najlepsze słodycze w Malezji

0

Na całym świecie ludzie uwielbiają słodycze. Jest to całkowicie normalne, ponieważ są one doskonałe w smaku i sprawiają, że czujemy się lepiej. W tym wypadku egzamin zdaje szczególnie czekolada, która zawsze pomaga kiedy mamy kiepski humor, coś się nie uda lub po prostu jesteśmy w emocjonalnym dołku. Zwykle słodycze kojarzą nam się z dziećmi. To one je chcą ciągle jeść, dają się nimi przekupić, nawet jeśli trzeba jeść na obiad miskę warzyw. Dzieje się tak dlatego, że nie mają one oporów, nie są na dietach i nie myślą o kaloriach.

Spotkałeś kiedyś kogoś , kto powiedział Ci że nie lubi słodyczy? Raczej nie, ponieważ takich ludzi jest naprawdę bardzo mało i są minimalne szanse , że jakiegokolwiek spotkasz. Najczęściej spotykamy się z odmowa podczas częstowania kogoś słodyczami kiedy trafimy na osobę na diecie. Wedy zwykle nie wynika to z władnej woli. Spotykamy się także niekiedy z nietolerancjami pokarmowymi, które pozbawiają przyjemności jedzenia słodycz określonych rodzajów. Nie zmienia to faktu, z e nadal je uwielbiamy. Jeśli już raz ktoś spróbuje takich słodkości, to później bardzo ciężko jest zapomnieć i powstrzymać przed następnym sięgnięciem po coś pysznego.

Słodkości z innego kontynentu
Ludzie uwielbiają słodycze nie tylko na naszych trenach. Wiodą one prym na całym świecie i są kochane przez wielu ludzie. Jednak nie zawsze występują one w takiej samej formie. Każdy kraj ma swoją tradycję, która posiada własne przysmaki miłe dla podniebienia. Jakie są w Malezji?

Dodol – połączenie mleka kokosowego, mąki ryżowej i ogromnej ilości palmowego cukru. Jest to cukierek, który w smaku przypomina krówkę i nawet wygląd tak samo. Każdy mieszkający w Malezji zabiera cukierki Dodol ze sobą, aby inni także mogli poznać słodkości jego regionu.
Kuih – są to ciasteczka, które mają konsystencję galaretki. Nie są one wypiekane, możemy je wrzucić do ust i zjeść, ponieważ są niewielkie.

Bahulu – są to ciastka biszkoptowe o waniliowym smaku. Doskonale smakują maczane w kawie, ponieważ wtedy nabierają właściwego aromatu.
Apam Balik – jest to ciastko, które składa się z naleśnika wypełnionego orzeszkami. Smakuje doskonal i nie jest za słodkie. Nadaje się jako deser do obiadu. Jego bliskim przyjacielem jest Appom czyli naleśnik chrupiący z kokosem.
Putu Putu – czyi słynne u nas rurki z kremem. Są one bardzo delikatne i niezbyt słodkie.
Mooncakes – jest to cisto księżycowe. W środku znajduje się żółtko. Składa się ze składników , które są drogie np. szafran. Jet ciężkie i ma zbita konsystencję. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *