Lizaki-klocki – świetna zabawa dla dziecka!

0

Jeśli masz małe dzieci to doskonale wiesz jak trudno znaleźć im jakieś zajęcie, które pochłonie ich na dłuższy czas, dzięki czemu będziesz maiła trochę casu dla siebie. Nawet, jeśli dostaną nowe zabawki to pooglądają je z każdej strony, porzucają nimi i zaraz się znudzą. Kupowanie misiów odpada ze względu na ich sierść. Maluch zawsze musi wszystko brać do buźki, więc nie zrobi wyjątku w przypadku misia, przez którego naje się włosków z futerka. Żywy zwierzak jest świetnym kompanem, ale trzymanie go dłuższy czas z dzieckiem i bez opieki nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zwierzaki mają swoją cierpliwość. Nasza pociecha zaś nie jest świadoma konsekwencji, jakie grożą przy ciągnięciu pieska za ogon.

Klocki do budowli

Jak wygląda sytuacja w przypadku klocków typu lego? Niestety posiadają one bardzo małe części, które mogą zostać połknięte przez nasze pociechy. W przypadku dużych dzieci to nie problem, ale z maluchami należy uważać. Nawet ciągłe pilnowanie nie gwarantuje, że dziecko nie włoży sobie klocka do buzi, kiedy odwrócimy na chwile głowę. Ogromną wadą tego typu zabawy jest ryzyko połknięcia, ponieważ taki rodzaj zabawek zająłby na długo naszą pociechę.

Możemy zdecydować się na klocki większego rozmiaru, które także będą ciekawą rozrywką dla malucha. Będzie mógł składać duże budowle, a przy stanięciu na klocki, nie wbiją mu się w nóżkę. Gorzej jest w przypadku wywrócenia się na klocki, ponieważ ze względu na ich wielkość, mogą naruszyć delikatne plecki. Wiadomo, że dziecko będzie też je gryzło. Przez twarde tworzywo, z jakiego zostały wykonane klocki, maluch będzie sobie uszkadzał dziąsła. Jeśli najdzie go nagle na spacer z klockiem przy buzi, może się wywrócić i zrobić sobie krzywdę. Jakie zabawki w takim razie możemy zapewnić maluszkowi?

Klocki do jedzenia

Doskonałym rozwiązaniem naszego problemu będą Lizaki Klocki. Z pewnością nie zdawałaś sobie nawet sprawy, że takie rzeczy istnieją. Dzięki ich wielości, dziecko nie jest w stanie ich połknąć. W przypadku upadku na któregokolwiek, nie zrobi sobie krzywdy, a nawet, jeśli pociecha będzie go gryzła, to nie uszkodzi sobie dziąseł, ale zje lizaka. Dzięki takiemu sposobowi, Ty możesz być spokojna, że maluch jest bezpieczny, a on będzie szczęśliwy, że ma klocki, które nie tylko może układać, ale jeśli weźmie jest do buzi to doskonale smakują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *